Zdravá střeva

Zdravá střeva Image

Details e-Book Zdravá střeva

🗸 Author(s):
🗸 Title: Zdravá střeva
🗸 Rating : from 5 stars ( reviews)
🗸 Format ebook: PDF, EPUB, Kindle, Audio, HTML and MOBI
🗸 Supported Devices: Android, iOS, MacOS, PC and Amazon Kindle

“Kniha Život bez pšenice čtenáře varovala, že dnešní pšenice není stejná jako pšenice a dřívější obiloviny a že nám může způsobovat řadu zdravotních problémů. V knize Zdravá střeva zachází Davis ještě o krok dál a ukazuje nám, že kvůli tomu, že se živíme zpracovanými potravinami plnými pesticidů a nadužíváme antibiotika, nám ve střevech chybí mnoho prospěšných bakterií, které potřebujeme pro tělesné a duševní zdraví. Postupně je nahradily škodlivé mikroby, jež negativně ovlivňují náš zdravotní stav. Doktor Davis odhalil souvislost mezi zdravím střev a řadou současných nemocí. Když u lidí vymizely celé bakteriální druhy, objevily se u nich zdravotní potíže, které v minulosti byly vzácné. Hlavním důsledkem je tzv. SIBO (přerůstání bakterií v tenkém střevě), jež zasahuje jednoho člověka ze tří a má na svědomí mnoho našich zdravotních problémů.
V knize najdete čtyřtýdenní plán na přeprogramování mikrobiomu, díky němuž můžete ze střev odstranit škodlivé bakterie a vrátit do nich chybějící prospěšné bakterie. Ověřené metody vám pomohou s vyléčením řady nemocí a také jsou schopné zvýšit hladinu oxytocinu (tedy hormonu štěstí a lidské pospolitosti), zlepšit fungování mozku, zpomalit stárnutí, usnadnit hubnutí, udržet duševní čilost a zajistit hlubší spánek. V knize Zdravá střeva jsou všechna vědecká stanoviska vysvětlena srozumitelně, navíc zde najdete více než čtyřicet receptů, jídelníček a další zdroje, které vám umožní odhalit problémy se střevy, napravit je a dlouhodobě si udržet zdraví i duševní pohodu. A nejen to.
Chcete si obnovit zdraví, zhubnout a získat duševní pohodu?
Hledáte způsob, jak zpomalit stárnutí, udržet si duševní čilost a zajistit si hlubší spánek?
Využijte rady, které vám poskytuje tato výjimečná kniha, jež odhaluje souvislost mezi zdravím střev a řadou současných nemocí.

USA Today bestseller

                                                                                     ***

William R. Davis, MD, (* 1957) žije v Milwaukee, kde pracuje jako kardiolog. Je horlivým zastáncem stravy s nízkým obsahem sacharidů a autorem řady knih o zdraví. Proslavil se zejména řadou titulů upozorňujících na nebezpečí pšenice, kterou nazývá dokonalým jedem. Jeho prvotina Život bez pšenice se stala bestsellerem listu New York Times. Česky vyšly také knihy Život bez pšenice: 30denní kuchařka, Život bez pšenice: 10denní detox, Život bez pšenice: deník pro každodenní praxi, Život bez pšenice: 150 receptů pro zdravou kuchyni.

                                                                                     ***

„Kniha Zdravá střeva nám ukazuje, že téměř každou stránku našeho života zásadně ovlivňuje široké spektrum mikroskopických organismů žijících na našem těle i v něm. Doktor Davis jasně prokazuje, že řada součástí života v moderním světě tento vztah narušuje, čímž připravuje půdu pro vznik nemocí. Dobrou zprávou ale je, že v knize Zdravá střeva se zároveň podrobně popisuje, že jsme schopní zlepšit zdraví i fungování pestré škály mikrobů, na kterých závisíme. A doktor Davis nám ukazuje jak.“ 
Dr. David Perlmutter, autor knihy Moučný mozek